Mechanik Olsztyn – dlaczego są tak ważne opony zimowe?

Warsztat samochodowy Olsztyn – jak znaleźć dobrego mechanika?
Wrzesień 29, 2019
Warsztat samochodowy Olsztyn – automatyczna czy manualna skrzynia biegów?
Listopad 17, 2019

Mechanik Olsztyn – dlaczego są tak ważne opony zimowe?Czy ci się to podoba, czy nie, zima jest tuż za rogiem. W mechanik olsztyn Rozwadowski oznacza to pytania dotyczące opon zimowych. Zaczniemy od stwierdzenia, że ​​opony zimowe niewątpliwie zwiększą bezpieczeństwo naszych pojazdów na śniegu i lodzie. W tym artykule mechanik olsztyn nie będziemy omawiać potrzeby stosowania opon zimowych. Zamiast tego przyjrzymy się zaletom ich instalacji.

Opony zimowe nie zawodzą w ekstremalnych warunkach – Mechanik Olsztyn odpowiada


Opony zimowe mają elastyczną mieszankę gumy i unikalny wzór bieżnika, który został specjalnie zaprojektowany na śnieg, błoto, lód i niskie temperatury. W przeciwieństwie do opon całorocznych nie ma żadnych kompromisów w pracy w innych sezonach, więc działają wyjątkowo dobrze w ekstremalnych warunkach.

Możesz spodziewać się znacznie zwiększonej przyczepności podczas przyspieszania, lepszego zatrzymywania się na krótszych dystansach i lepszej stabilności kierunkowej przy wyższych prędkościach.

Opony całoroczne zwykle zachowują się przyzwoicie w niskich temperaturach i przyzwoicie w ciepłych temperaturach, ale nie zapewniają prawie takich samych korzyści jak opony zimowe. Zdaniem mechanik olsztyn z kolei opony zimowe nie sprawdzają się tak dobrze przez cały sezon w temperaturach rozgrzewających.

Maksymalna wydajność AWD – Mechanik Olsztyn odpowiada


Wielu Kanadyjczyków wybiera pojazd z napędem na wszystkie koła (AWD). Chociaż dzisiejsze modele mają bardziej responsywne, dokładne i zaawansowane układy napędu na wszystkie koła niż kiedykolwiek wcześniej, nie zastępują one opon zimowych.

Zdaniem mechanik Olsztyn układ AWD samochodu reaguje w sytuacjach niskiej przyczepności z milisekundową precyzją, zmieniając niezależnie moc każdego koła. Pomaga to lepiej zachować kontrolę i zapewnić bezpieczeństwo pasażerom, ale działa wykładniczo lepiej z zamontowanymi oponami zimowymi.

Chociaż układy AWD potrafią bardzo szybko reagować, jedynym sposobem na zwiększenie przyczepności między samochodem a drogą są opony. Opony zimowe pozwalają na działanie układu AWD z maksymalną skutecznością i mogą zwiększyć przyczepność podczas skręcania i zatrzymywania.

Czy wiedziałeś? Podczas jazdy w niskich temperaturach opony zimowe mogą skrócić drogę hamowania nawet o 40 procent.

Ekstremalnie zimno


Opony zimowe są nie tylko odpowiednie na śnieg i lód. Opony całoroczne i wyczynowe stają się coraz trudniejsze, gdy są wystawione na działanie niskich temperatur. To jest złe. Skuteczna przyczepność polega na tym, że opony samochodowe są miękkie i ciągliwe, gdy zderzają się z nierówną nawierzchnią drogi. Zdaniem mechanik Olsztyn w chłodne dni opony inne niż zimowe mogą stać się twarde i kruche, co może powodować pękanie lub przebicie pod wpływem kontaktu z drogą. W skrócie: nawet na suchej nawierzchni opony zimowe działają lepiej w zimie. Domyśl.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących terminu montażu opon zimowych lub ogólnie samochodu, należy skontaktować się z mechanik olsztyn – Zawsze chętnie pomożemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *