Warsztat samochodowy Olsztyn – kiedy wymieniać olej?

Warsztat samochodowy Olsztyn – automatyczna czy manualna skrzynia biegów?
Listopad 17, 2019

Warsztat samochodowy Olsztyn – kiedy wymieniać olej?

   W warsztat samochodowy Olsztyn widzimy wielu kierowców, którzy zapominają o wymianie oleju w regularnych odstępach czasu lub po prostu nie wiedzą, kiedy te odstępy występują. Każdy dobry mechanik powie ci, że jednym z najprostszych sposobów prawidłowej konserwacji samochodu jest regularna wymiana oleju. Skontaktują się również z Tobą, aby przypomnieć Ci, zanim nadejdzie czas wymiany oleju, abyś nie spowodował niepotrzebnego uszkodzenia silnika.

Według warsztat samochodowy olsztyn w idealnym świecie wszyscy zmienilibyśmy olej jak w zegarku, ale niestety życie może przeszkadzać. Kiedy tak się dzieje, zbyt łatwo jest zignorować to, czego nie widzimy – na przykład to, co dzieje się pod maską naszego casr. Chociaż wymiana oleju jest łatwa i szybka – szczególnie dla wyszkolonego mechanika – niezastosowanie się do tego może spowodować poważne, nieodwracalne uszkodzenie pojazdu.

Do czego służy olej silnikowy?


Olej przeznaczony jest do pełnienia wielu istotnych funkcji: chłodzenia silnika, czyszczenia, uszczelniania i smarowania. Ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, osiągów i długowieczności samochodu. Aby pomóc kierowcom w lepszym zrozumieniu znaczenia regularnych wymian oleju, rozmawialiśmy z głównym mechanikiem o tym, co może się stać, jeśli nie zmienisz oleju.

Silnik „Brudny”


Według warsztat samochodowy olsztyn – Jeśli olej będzie zbyt długo krążył w silniku, zaczną gromadzić się zanieczyszczenia i zanieczyszczenia, co może spowodować zatkanie filtra oleju. Brudny olej jest gęsty i zawiera metale ścierne, które mogą powodować przyspieszone zużycie silnika. Nie coś, czego chcesz.

Tutaj robi się gorąco


Najczęstszym objawem, który widzimy, gdy kierowcy zapominają o wymianie oleju, jest przegrzanie silnika. Jest to często zauważane na wskaźniku temperatury wyświetlacza samochodu lub dlatego, że przystanki pojazdu nie działają tak skutecznie, jak zwykle. Pozostawione bez nadzoru komponenty silnika mogą się przegrzać do tego stopnia, że ​​zaczną się wypaczać i chwytać.

Warsztat samochodowy olsztyn – Awaria silnika


Gdy kierowca odkłada wymianę oleju na (zdecydowanie) zbyt długo, może to doprowadzić do kompletnie niesprawnego silnika. Z biegiem czasu zużycie spowodowane brudnym olejem może doprowadzić do uszkodzenia bloku silnika, co nie jest czymś, o czym chciałbyś usłyszeć od mechanika. Jako serce pojazdu wymiana silnika zwykle kosztuje zbyt wiele, aby uzasadnić, a większość kierowców decyduje się na sprzedaż swojego samochodu w tym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *