przegląd okresowy, wymiana oleju olsztyn
Wymiana oleju i płynów w Auto Serwis Rozwadowski
5 grudnia, 2021
naprawa silnika Olsztyn
Remont silnika w Auto Serwis Rozwadowski Olsztyn
23 października, 2022
przegląd okresowy, wymiana oleju olsztyn
Wymiana oleju i płynów w Auto Serwis Rozwadowski
5 grudnia, 2021
naprawa silnika Olsztyn
Remont silnika w Auto Serwis Rozwadowski Olsztyn
23 października, 2022

Serwis i naprawa
klimatyzacji


Szybko, sprawnie i tanio. Obsługujemy klimatyzację na gaz R134a oraz nowy R1234YF. Zadzwoń i umów się na wizytę!

     +48 502 920 250

Auto Serwis Rozwadowski Olsztyn oferuje pełen zakres usług serwisowych klimatyzacji, zaczynając od standardowego serwisu i wymiany filtrów, poprzez profesjonalną diagnozę problemów na naprawie kończąc. Nasz doświadczony zespół mechaników, to gwarancja jakości wykonywanych przez nas usług.

Dlaczego warto serwisować układ klimatyzacji?


Klimatyzacja samochodowa jest odpowiedzialna za wymianę powietrza. Jej zadaniem jest utrzymanie pożądanej wilgotności i temperatury w aucie, które wpływają bezpośrednio na komfort jazdy. Warto zwrócić uwagę na prawidłowe działanie naszej klimatyzacji. Wbrew panującej opinii przydaje się ona nie tylko latem. Mokre ubrania w deszczowy dzień o każdej porze roku powodują, że w aucie pojawia się wilgoć, przez którą parują szyby. Dzięki klimatyzacji łatwo i szybko można osuszyć powietrze w samochodzie. Dodatkowo regularne używanie wpływa korzystnie na jej stan techniczny. Gdy klimatyzacja samochodowa włączana jest chociaż raz na miesiąc na chwilę, sprężarka pozostaje stale nasmarowana.

Kiedy należy udać się na kontrolę klimatyzacji?
– kiedy jest słaba siła nawiewu
– kiedy powietrze nie jest wystarczająco zimne
– kiedy z klimatyzacji unosi się nieprzyjemny zapach

Niezależnie od tych oznak, serwis klimatyzacji samochodowej powinno odwiedzać się raz w roku. Elementy takie jak sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny, czy parownik powinny być sprawdzane i regulowane. Do tego rurki i uszczelki mogą zacząć przeciekać, co zmniejsza wydajność klimatyzacji.

Nasz serwis klimatyzacji samochodowej, oferuje pełen zakres usług związanych z obsługą klimatyzacji:

  • Sprawdzanie szczelności
  • Wymiana oleju w sprężarce
  • Uzupełnienie czynnika
  • Odgrzybianie układu
  • Naprawa układu klimatyzacji

Dlaczego należy korzystać z serwisu klimatyzacji samochodowej Olsztyn?


Nie da się zaprzeczać, że klimatyzacja jest jednym z najważniejszych systemów w samochodzie. Wspomniany wcześniej, ewentualny rozwój grzybów i innych szkodliwych organizmów może prowadzić do potencjalnie niebezpiecznych chorób, dotykających głównie górne drogi oddechowe. Z tego powodu warto mieć świadomość, że serwis klimatyzacji samochodowej, niezależnie od swojej ceny, będzie także wymagał od kierowcy poniesienia kosztów leczenia.

Korzystanie z usług serwisowych w zakresie klimatyzacji jest polecane raz w roku, najlepiej w okresie jesiennym lub wiosennym, a więc przed lub po lecie, dzięki czemu mniej wydajny układ nie będzie Ci przeszkadzał w sytuacjach, w których jest najbardziej wymagany. Raz jeszcze przypominamy, że warto co kilka tygodni uruchomić klimatyzację na kilka, kilkanaście minut, co może wpłynąć na jej lepszy stan techniczny. W przeciwnym wypadku może dojść do usterek związanych z pracą sprężarki.
ZADBAJ O KLIMATYZACJE

Sprawdzimy klimatyzację w Twoim samochodzie!


UMÓW WIZYTĘ