serwis hamulcowy Olsztyn
Serwis hamulców w Auto Serwis Rozwadowski Olsztyn
5 grudnia, 2021
serwis klimatyzacji Olsztyn
Serwis klimatyzacji Olsztyn – zadbaj o swój klimat
8 czerwca, 2022
serwis hamulcowy Olsztyn
Serwis hamulców w Auto Serwis Rozwadowski Olsztyn
5 grudnia, 2021
serwis klimatyzacji Olsztyn
Serwis klimatyzacji Olsztyn – zadbaj o swój klimat
8 czerwca, 2022

Wymiana
oleju i płynów


Olej silnikowy jest odpowiedzialny za smarowanie elementów ruchomych silnika, przez co uważany jest za jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych samochodu. Bardzo ważna jest jego regularna wymiana. Co ważne, długotrwałe eksploatowanie oleju ma wpływ na spadek jego wartości smarnych, dlatego też, by silnik jak najdłużej pracował bez zarzutu, zaleca się wymieniać olej minimum raz w roku lub co 15 000 przejechanych kilometrów. Warto wymianę oleju połączyć z wymianą filtra nie tylko oleju, ale także powietrza, filtra kabinowego, czy paliwowego na nowy. Warto pamiętać, że czyste filtry przyczynią się do sprawnego działania wszystkich układów samochodowych.

Jak często należy wymieniać płyn chłodniczy?


Zadaniem układu chłodzenia jest dbałość o odpowiednią temperaturę silnika przy pracy oraz utrzymanie jej na stałym poziomie. Jest to szczególnie istotne zimą. W porze letniej z kolei układ chłodzenia zapobiega przegrzaniu się silnika. Układ jest w stanie prawidłowo funkcjonować, jeżeli systematycznie wymieniany jest płyn chłodniczy. Częstotliwość wymiany płynu chłodniczego uzależniona jest przede wszystkim od typu płynu lub producenta pojazdu. W większości przypadków tę czynność należy wykonać raz na 2 lata, ale też zdarzają się sytuacje, w których zalecana jest wymiana płynu co 5 lat. Warto zapamiętać, że płyn chłodniczy z oznaczeniem IAT zazwyczaj wymienia się co 2 lata, a płyny z oznaczeniem OAT - co 5 lat. Masz wątpliwości co do czasu wymiany płynu? Koniecznie skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów w serwisach ProfiAuto .

Wymiana oleju i płynu w Auto Serwis Rozwadowski Olsztyn


Wymiana oleju i płynu chłodniczego to czynności, które należy regularnie przeprowadzać, jeżeli masz na uwadze sprawność silnika w Twoim aucie. Olej chroni elementy i podzespoły samochodu zgodnie ze swoim zastosowaniem, a dzięki płynowi chłodniczemu silnik się nie przegrzewa i nie ulega awarii. Na dokonanie wymiany oleju lub płynu chłodniczego warto umówić się w sprawdzonym i polecanym serwisie, jakim jest Auto Seriws Rozwadowski Olsztyn. Pracujący tam specjaliści podpowiedzą Ci też, który płyn chłodniczy i olej będzie najlepszy do Twojego pojazdu. Źle dobrany olej może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
ZADBAJ O SILNIK

Profesjonalnie wymienimy olej w Twoim samochodzie!


UMÓW WIZYTĘ